logo-EOG1Notatka z warsztatów ekologicznych w ramach projektu "Działaj dla klimatu":

Michałowice:

W terminach 19-22 września w Szkole Podstawowej w Michałowicach odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu: „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”. 

Udział w warsztatach wzięli uczniowie z klas 1-3 oraz 7-8, w spotkaniach wzięło w sumie udział 459 uczniów.

Dla każdej klasy zostały przygotowane warsztaty w ilości dwie lekcje po 45 minut. Podczas spotkań omówiono z uczniami kwestie związane z ochroną środowiska. Zakres tematyczny obejmował takie zagadnienia jak: oszczędzanie wody, sposoby jej zagospodarowania, segregacja odpadów, recykling, pomysły na nadanie nowego życia niepotrzebnym rzeczom. Uczniowie mieli okazję zagrać w grę ekologiczną "segregodomino" oraz ekologiczną piramidę. Omówiono z uczniami pomysły na ograniczenie powstających odpadów, poprzez np. noszenie własnej eko-torby. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję pomalować eko-torbę wielorazową bawełnianą, którą zabrali do domu.

Dla każdego ucznia została przygotowana książeczka ekologiczna "Jak segregować odpady" w której znalazły się zadania ekologiczne (łamigłówki, krzyżówki, ekowyzwania). Dodatkowo dzieci miały możliwość zapoznania się z filmikami edukacyjnymi www.ekomisja.pl. Zajęcia zostały przeprowadzone przez edukatorów z Centrum Eduakcyjnego Ekolandia.edu.

Otrębusy:

W terminach 27-29  września w Szkole Podstawowej w Otrębusach odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu: „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”. 

Udział w warsztatach wzięli uczniowie z klas 0-3 oraz 4-6, w spotkaniach wzięło w sumie udział 424 uczniów. Dla każdej klasy zostały przygotowane warsztaty w ilości dwie lekcje po 45 minut. Podczas spotkań omówiono z uczniami kwestie związane z ochroną środowiska. Podejmij ekowyzwanie - gra ekologiczna. Zakres tematyczny obejmował takie zagadnienia jak: oszczędzanie wody, sposoby jej zagospodarowania, ochrona bioróżnorodności, edukacja ekologiczna w zakresie czystego powietrza. Uczniowie mieli okazję zagrać w grę ekologiczną oraz układać ekologiczną piramidę. Omówiono z uczniami takie zagadnienia jak: mikroplastik, oszczędzanie wody, kwaśne deszcze, bioróżnorodność.

Dla uczniów zostały przygotowane warsztaty z rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt, uczniowie mieli okazję stworzyć bomby nasienne, a każda klasa wykonała 3 karmniki, które następnie uczniowie malowali. 

Dla każdego ucznia została przygotowana książeczka ekologiczna "Stop smog", w której znalazły się zadania ekologiczne (łamigłówki, krzyżówki, ekowyzwania) związane z edukacją ekologiczną w zakresie czystego powietrza. Zajęcia zostały przeprowadzone przez edukatorów z Centrum Eduakcyjnego Ekolandia.edu.

15
14
11
13
12
10
7
9
8
5