logo-eogKonkurs na wykonanie plakatu w ramach akcji edukacyjnej „Wiem, jak segregować” został już rozstrzygnięty. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów i Michałowice oraz ich rówieśników ze szkoły w Sandgerdi uczestniczących w projekcie „Działaj dla klimatu”.

Projekt „Działaj dla klimatu” jest realizowany w latach 2022–2023 w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach i Komorowie. Uczniowie tych szkół mogą wziąć udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi. Celem kolejnej akcji – „Wiem, jak segregować” – jest uświadomienie konsekwencji nadmiernej produkcji odpadów.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych mieli za zadanie wykonanie plakatu zawierającego czytelne informacje na temat segregowania poszczególnych frakcji odpadów. W konkursie wzięło udział łącznie 186 uczniów. Estetyka wykonania, oryginalność, pomysłowość, a także zgodność pracy z tematyką konkursu to kryteria, które były brane pod uwagę przy ocenie prac przez jury powołane w każdej ze szkół.

Laureaci konkursu:

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie
I miejsce – Antonina Juszczak
II miejsce – Pola Koper klasa
III miejsce – Maciej Mioduszewski
Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie
I miejsce – Anna Godlewska
II miejsce – Ewelina Janeczek
III miejsce – Lena Karkowska
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żółwinie
I miejsce – Mikołaj Policht
II miejsce – Natalia Gliwińska
III miejsce – Igor Fernandez-Kowalczyk

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otrębusach
I miejsce – Marcelina Olbryś
II miejsce – Maja Szymańska
III miejsce – Wojciech Ptak
Szkoła Podstawowa w Michałowicach
I miejsce – Julia Stachurska
II miejsce – Bianka Błaszak
III miejsce – Lilianna Pigiel
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Komorowie
I miejsce – Helena Sadowska
II miejsce – Joanna Szymczak
III miejsce – Maria Chustecka
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi
I miejsce – Lena Krenz
II miejsce – Klara Skórecka
III miejsce – Zofia Podlasińska

Osoby zaangażowane w realizację projektu gratulują zwycięzcom, a także dziękują wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie, oraz zachęcają do udziału w kolejnych.
Projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” korzysta z dofinansowania o wartości ponad 2,9 mln zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG. Fundusze EOG to wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt otrzymał również dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 0,5 mln zł. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

  Galerie podrzędne

  IMG20221219071402332-scaledSP Michałowice
  Maria-Chustecka-konkurs-na-plakat-III-miejsce-KomorowSP Komorow
  1677153090055SP Nowa Wieś
  IMG20230118101714ZSO Brwinów
  IMG2023020808150701ZSP Otrębusy
  hdimg60ac05a066954bbb2ffd84aab618baSP1 Brwinów
  Wiktoria-SkotnickaZSP Żółwin