logo-eogMiędzyszkolny przegląd spektakli ekologicznych „Eko-teatr” oraz konkurs na wykonanie przedmiotu z materiałów z recyklingu to aktywności w ramach akcji edukacyjnej „Wiem, jak segregować”. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów i Michałowice.

Projekt „Działaj dla klimatu” jest realizowany w latach 2022–2023 w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach i Komorowie. Uczniowie tych szkół mogą wziąć udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi. Pierwsza z nich „Mój ślad węglowy” zakończyła się przed wakacjami, a obecnie trwa akcja „Wiem, jak segregować”. Jej celem uświadomienie konsekwencji nadmiernej produkcji śmieci.
Od października br. uczniowie szkół mogą wziąć udział w międzyszkolnym spektaklu ekologicznym „Eko-Teatr” oraz w konkursie na wykonanie pracy z odpadów przeznaczonych do recyklingu m.in. plastikowych butelek, puszek, kartonów czy plastikowych zakrętek. Może to być zabawka, biżuteria, pomoc dydaktyczna. Uczestnikami konkursu na wykonanie przedmiotu z odpadów mogą być wyłącznie dzieci z klas „0” uczęszczające do szkół podstawowych w gminie Brwinów i Michałowice. Termin nadsyłania prac mija 20 grudnia br.


Z kolei międzyszkolny przegląd teatralny jest adresowany do uczniów klas I-III z terenu gminy Brwinów i Michałowice. Grupy teatralne utworzone w każdej ze szkół biorącej udział w projekcie „Działaj dla klimatu” mają za zadanie przygotować spektakl ekologiczny na jeden z wybranych tematów. „Przygody elektrośmieci”, „Czysta planeta”, „Skarb ogrodnika”, „Papier – jego drugie życie” to tylko niektóre z tematów przedstawień, które mogą podnieść świadomość dotyczącą segregacji odpadów i recyklingu. Zgłoszenia chętnych do grupy teatralnej w każdej ze szkół są przyjmowane do 20 grudnia br.

Projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” korzysta z dofinansowania o wartości ponad 2,9 mln zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG. Fundusze EOG to wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. Projekt otrzymał również dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 0,5 mln zł. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.


Wiem, jak segregować -recykling i teatr PLIKI

pdf

Eog plakaty wrzesień_druk

Size: 314.04 KB
Hits : 65
Date added: 2022-10-20
jpg

Eog plakaty teatr_recykling

Size: 2.42 MB
Hits : 143
Date added: 2022-10-21
jpg

Eog plakaty teatr_recykling

Size: 2.42 MB
Hits : 112
Date added: 2022-10-21
pdf

REGULAMIN_EKO_TEATR_wiem jak segregowac

Size: 409.06 KB
Hits : 173
Date added: 2022-10-31
pdf

REGULAMIN_EKO_WARSZTATY_wiem jak segregowac

Size: 407.54 KB
Hits : 148
Date added: 2022-10-31